MAGIA UKRYTA W KAMIENIACH

Fascynacja minerałami towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów.
Kryształy to naturalne ciała w stałym stanie skupienia materii, złożone z minerałów. Powstają w skorupie ziemskiej. Chociaż występują w różnych kształtach, barwach i wielkościach, każdy typ kryształu posiada dokładny porządek atomów.
Od tysięcy lat kamienie szlachetne były wykorzystywane na całym świecie przez uzdrowicieli i szamanów. Choć obecnie biżuteria wykorzystywana jest przede wszystkim, jako forma podkreślenia urody czy uzupełnienie wyjątkowych stylizacji, niemniej jednak kamieniom naturalnym wciąż nadajemy określone cechy i właściwości. Niemałe znaczenie ma tutaj astrologia, gdyż to właśnie dzięki niej możliwe stało się przypisanie szczęśliwych kamieni do poszczególnych znaków
zodiaku. Co więcej, każdy z nich posiada również odpowiednie cechy i możliwości, z których w razie potrzeby - i w zależności od stopnia wiary we właściwości kamieni - warto czerpać, stawiając czoło przeciwnościom losu, poszukując wsparcia w walce z różnymi dolegliwościami czy chcąc wyrazić swoje emocje i charakter. Pomimo tego, że nie zdołano naukowo dowieść bezpośredniego wpływu kryształów na żadne stany chorobowe i dolegliwości, udało się wykazać, że kryształy istotnie wibrują i wykazują działania piezoelektryczne i piroelektryczne. Mają one również zdolności do zatrzymywania ciepła i ładunków elektrycznych oraz do skupiania energii świetlnej.


Te specjalne właściwości kryształów mają liczne praktyczne zastosowania.
Od wykorzystania kryształów kwarcowych w zegarkach, po rozwój technologii laserowych. Na przestrzeni wieków kryształom
i ozdobom wykonanym z nich przypisywano często magiczny charakter, a amulety, mające chronić właściciela przed złem czy urokami, budzą spore zainteresowanie już od najdawniejszych czasów.

Oto kilka przykładów właściwości poszczególnych kryształów:
Turmalin, kwarc dymny, hematyt, akwamaryn dobrze wpływają na ochronę aury przed negatywną energią, poprawę samopoczucia, wspomagają stabilizację emocjonalną.                                                                                                               W stanach niepokoju ulgę przyniosą awenturyn, akwamaryn, kalcyt, cytryn, labradoryt.
Cytryn oczyszcza rany emocjonalne zadane przez słowa i działania innych ludzi.                                                       Chryzopraz pomaga w przypadku braku samoakceptacji.
Akwamaryn, karneol, granat, hematyt, rodochrozyt dodadzą odwagi.                                                                         Kamień księżycowy, dumortieryt poprawią pewność siebie.
Kunzyt, różowy opal, kwarc różowy i truskawkowy oraz turmalin pomogą odnaleźć w sobie miłość i wspierają kobiecość.
Czarny agat i rubin wspomagają wolę życia i pomagają w przypadku stanów krytycznych.                                                  Agat, angelit, awenturyn, labradoryt i larwakit wspomagają poczucie bezpieczeństwa i chronią emocje.


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o innych kamieniach i ich właściwościach
- napisz do mnie - chętnie pomogę, ponieważ fascynacja tymi niezwykłymi cudami natury nie ominęła również mnie.


Swoje pierwsze kroki w tworzeniu biżuterii ze srebra i kamieni naturalnych stawiałam już ok. 15 lat temu. Wtedy byłam jeszcze nieświadoma tego, że niedługo zajęcie to pochłonie mnie bez reszty - szukałam tylko możliwości upustu swojego pragnienia kreowania piękna, sporadycznie wykonując proste wzory dla znajomych i rodziny. Urok kamieni wzywał mnie jednak z upływem czasu coraz mocniej, a serce biło szybciej na widok kamieni ozdobnych, które potrafiłam godzinami
oglądać w internecie i na wystawach. Moim marzeniem i celem nie było nigdy posiadanie biżuterii, ale tworzenie swoimi rękami małych dzieł sztuki. Nie ukończyłam żadnej nauki w zakresie jubilerstwa, lecz zew serca okazał się tak silny, że nie pozwolił stanąć temu na przeszkodzie do skutecznego realizowania mojego marzenia. Fanaberia bijou, jako marka powstała w 2012 roku, jako dodatkowe zajęcie - hobby, realizowane po godzinach pracy, a od trzech lat stała się
moim głównym zajęciem angażującym w pełnym zakresie. W procesie tworzenia nie korzystam z programów do projektowania wzorów, a nawet rzadko układam projekt w jego wstępnej formie „na surowo” przed wykonywaniem. Wizja biżuterii, którą tworzę, powstaje w mojej wyobraźni na bieżąco, zupełnie spontanicznie... Wzór układa się sam
bez żadnego wysiłku. Uważam się za dziecko chaosu, i taki panuje też na moim biurku. Materiały leżą w nieładzie, lecz w momencie, kiedy siadam do pracy i moje oko wychwytuje z nieładu poszczególne elementy, które łączą się w idealną całość - zaczyna się dziać magia tworzenia.
Fanaberia bijou oferuje biżuterię ze srebra i srebra złoconego 24k złotem zarówno w ekspresyjnych, jak i stonowanych kolorach. Bogato zdobioną, jak i minimalistyczną. Na moim profilu na instagramie i facebooku można znaleźć setki unikatowych wzorów, których nie znajdziecie u żadnego innego twórcy, i które w miarę życzenia klienta
mogę odtworzyć z mniejszym, bądź większym podobieństwem.
A jeśli pragniecie stworzyć coś bardzo indywidualnego, pod swoje potrzeby lub znak zodiaku, co wprawi w zachwyt i da poczucie wyjątkowości - zapraszam, mam duże doświadczenie w wykonywaniu takich projektów. Czy to już istniejący wzór, czy indywidualny projekt - możecie być pewni, że wasza biżuteria będzie unikatem, ponieważ w każdy mój projekt wkładam całe swoje serce i odrobinę magii.