FRYZURA NA WYJATKOWĄ OKAZJĘ

Niezależnie od bieżących wydarzeń, zbliża się okres, w którym będziemy mieć wiele okazji do świętowania - Andrzejki, Sylwester a później karnawał i studniówki. Co za tym idzie? Wielkie przygotowania.
I nie jest to ważne czy mówiąc „większe wyjście” mamy na myśli salę bankietową czy spotkanie w
mniejszym gronie ze znajomymi lub rodziną. Ważne jest nasze nastawienie i towarzystwo, z którym chcemy
spędzić te szczególne chwile. Pojawia się również myśl, że mimo wszystko chcemy wyglądać wyjątkowo:
piękna sukienka, świetny makijaż a co z fryzurą?

Pamiętajmy, że włosy - a właściwie fryzura - tego dnia może być „kropką
nad i”, ale też sporym utrudnieniem. Dlaczego?

Plan to podstawa
Wiele osób może sobie pomyśleć, że to niby nic ważnego - to tylko włosy. Ale czy na pewno? Ostateczny efekt wow stylizacji osiągniemy przecież dopiero wtedy, kiedy zdecydujemy o wyborze sukienki, makijażu i fryzury. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd taka kolejność? Odpowiedź jest banalna - najczęściej tak to właśnie wygląda.
Zaczynamy od ubioru a później dopasowujemy dodatki a fryzuję traktujemy, jako jeden z nich. Zatem co wybrać? Aktualnie na rynku trendy są bardzo różne – zaczynając od pięknych, eleganckich fal a kończąc na zmysłowych kucach lub kokach. Świat fryzur jest bardzo zróżnicowany i wpasuje się w gusta każdej z nas.


Jak dobrać fryzurę do okazji?
Najpierw skoncentrujmy się na tym, w co będziemy ubrane i jaki charakter ma dana okoliczność. Jeżeli jest to bal, to warto postawić na elegancki look. Podstawą jest dopasowanie fryzury do stylizacji, ale i do siebie.
Należy również pamiętać o własnej wygodzie. Lubisz koczki? Wybierz koczka. Uwielbiasz mieć bujne fale na włosach? Postaw na nie!


Fale i loki czy luźne upięcie?
Komu warto polecić fale bądź loki? Osobom, które dobrze czują się w rozpuszczonych włosach oraz wiedzą, że ich włos jest podatny na kręcenie. Będzie to miało decydujące znaczenie dla trwałości takiej fryzury. Nie chodzi przecież o to, żeby wyglądać spektakularnie tylko po wyjściu od fryzjera, ale przez cały wieczór. Podatny włos przy dobrym wykonaniu oraz utrwaleniu fryzury utrzyma skręt nawet do rana.

 

 

A może kuc?
Ostatnio są również często spotykane. Kiedyś kucyk kojarzył się głównie ze stylem sportowym i mniej oficjalnym. Aktualnie wybierają go nawet panny młode w dniu ślubu. Wszystko zależy też od tego, czy pasuje do naszej stylizacji. Lekkie sukienki czy styl boho idelanie się z nim łączą. Kucyk to także idealne wyjście dla osób, które szukają kompromisu pomiędzy rozpuszczonymi włosami a czymś wygodniejszym.
Widoczny jest kształt fryzury, kuc pięknie opada na plecy, ale nie rezygnujemy z komfortu i czujemy się przy tym szykownie.

 


Odrobina szaleństwa
Wysoki kok doda nam charakteru a odpowiednie dodatki pomogą stworzyć niepowtarzalny look. Mamy na rynku mnóstwo ozdób do włosów, kolorowych opasek, spinek. Warto wykorzystać takie elementy podczas stylizacji, bo dodają nam i fryzurze charakteru. Nawet najprostsza fryzura z oryginalnym dodatkiem wygląda świetnie. Ozdobą podkreślającą styl fryzury są również kolczyki. Szczególnie te z kategorii „handmade” z ozdobą do włosów utrzymaną w tym samym stylu,
pozwolą na osiągnięcie spektakularnych efektów.

 


Bawmy się fryzurami, ozdobami, makijażami – dzięki temu możemy pokazać
nasz styl lub odkryć go na nowo.                                                                                                                                   Stylistka fryzur to osoba, która potrafi słuchać i szczerze doradzi nam tak, abyśmy - nie rezygnując z wygody - czuły się wyjątkowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst:
Ulson_hair Salon Fryzjerski
upięcia ślubne i okolicznościowe
Ula Jarosz-Jakubek
ul. Lisa Kuli 16a, Rzeszów
tel. 794291604
Instagram: Ulson_hair
Facebook: ulsonhair