O marce Basia Olearka

BASIA OLEARKA to marka stworzona przez pasjonatów mody i fotografii - Basię i Pawła Olearków.
Basia tworzy stroje dla kobiet i mężczyzn od wielu lat. Początkowo jedynie hobbystycznie. W 2014 roku stworzyła i zaprezentowała pierwszą w 100% autorską kolekcję.


Od tej pory, co roku prezentuje dwie kolekcje strojów dla kobiet i mężczyzn. Premierowe pokazy poszczególnych kolekcji są każdorazowo dużym wydarzeniem nie tylko modowym, lecz także towarzyskim. Mają one miejsce w różnych dość zaskakujących miejscach – terminal lotniska, korytarze muzeum, salon Harley-Davidson & GOC, dach lub korytarze galerii handlowej po jej wieczornym zamknięciu. I to tylko niektóre miejsca, gdzie odbyły się premierowe pokazy kolekcji.

Basia Olearka prezentuje swoje kreacje w Rzeszowie, gdzie mieszka i tworzy, lecz także w innych polskich miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Zakopane.
Od dwóch lat uczestniczy ze swoimi kolekcjami w wielkich wydarzeniach modowych, jak Paris Fashion Week i Fashion Week Berlin. Team Basia i Paweł Olearka nie przestał tworzyć także w czasie pandemii.


Co więcej, Basia zaprezentowała swoją kolekcję SHINE w pokazie on-line, który cieszył się zainteresowaniem kilkunastotysięcznej widowni.
Wspólnym mianownikiem propozycji modowych skierowanych przez markę do kobiet jest seksapil, kobiecość, formy podkreślające piękno kobiecego ciała. Wszystko z dbałością o szczegóły oraz wygodę. Mężczyźni ubrani przez Basię noszą zazwyczaj nietuzinkowe garnitury, ale także wygodne dresy. Wiele propozycji powstaje z tkanin z autorskimi nadrukami wykorzystującymi elementy prac fotograficznych Pawła Olearki – prywatnie męża Basi. Choć wszystkie kolekcje marki Basia Olearka są spójne w stylu, to jednak za każdym razem inne, często zaskakujące. Da się odczuć w nich zabawę modą, poszukiwanie ciągle nowych rozwiązań. Organizując wydarzenia modowe, jak pokazy czy sesje zdjęciowe, marka współpracuje ze wspaniałymi i znanymi osobami i firmami z branży beauty i fashion. Każdorazowo kolekcje ubrań uzupełniają piękne torebki, buty, biżuteria, makijaże i fryzury. Modele i modelki pokazują się na wybiegu do muzyki stworzonej na potrzeby pokazów przez doskonałych DJ-ów.


Basia Olearka ubiera także osoby ze świata show biznesu – znane aktorki, rockmenów, gwiazdy muzyki pop. Większość klientów to osoby ubierane na miarę. Basia uwielbia bezpośredni kontakt z klientem.
Wspólnie z nim tworzy propozycje uwzględniające charakter wydarzenia, na które przygotowywana jest kreacja, preferencje klientów, wymagania sylwetki. Część efektów jej pracy można także znaleźć w sklepie
internetowym www.basiaolearka.com


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dotychczasową twórczością oraz nowościami marki Basia Olearka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.facebook.com/b.olearka
www.basiaolearka.com
www.instagram.com/basiaolearka
Zdjęcia: Paweł Olearka