MAKIJAŻ PERMAMENTNY BRWI

Jednym z najbardziej popularnych trendów stał się makijaż permanentny brwi. Brwi w stylu ombre to
absolutny hit tego roku. Linergistka Maria Wyszyńska podpowiada nam, jak go poprawnie wykonać, ale przede wszystkim jak później pielęgnować. A także jak go chronić i czego unikać, aby przedłużyć jego trwałość. Dowiemy się również w jaki
sposób poprawnie regulować brwi, jako że jest to bardzo ważny i charakterystyczny element twarzy, dzięki któremu czujemy się atrakcyjnie i komfortowo.


Zanim rozpoczniemy regulację łuku brwiowego, przyjrzyjmy się swojej twarzy i zastanówmy się, jaki jest jej kształt: owalny, okrągły, podłużny, trójkątny, kwadratowy czy sercowaty. Kiedy już to stwierdzimy, możemy zastosować proponowane kształty, które dodadzą naszym rysom łagodności lub uwypuklą największe atuty. Zbyt mocno wyskubany łuk
brwiowy, przypominający kształt cieniutkiej kreseczki, wygląda groteskowo i jest już zupełnie niemodny. Z kolei nieuregulowane, krzaczaste brwi powodują, że wyglądamy na zaniedbane i mało kobiece. Dlatego warto nadać swoim brwiom taki kształt, który podkreśli nasze atuty.

JAK POPRAWNIE REGULOWAĆ BRWI?
Brwi mają bardzo istotny wpływ na wygląd twarzy. Dobrze podkreślone dodają naszej buzi charakteru, a spojrzeniu wyjątkowej głębi. Codziennie w naszym salonie spotykamy się z niezwykłym zaskoczeniem klientek, kiedy kredką wstępnie nakreślamy nowy kształt ich brwi przed wykonaniem makijażu permanentnego - zazwyczaj twarz nabiera zupełnie nowego, pięknego wyrazu. Niestety, jeśli niewłaściwie regulujemy lub malujemy brwi, możemy spodziewać się bardzo niekorzystnego efektu, a nasza uroda z pewnością wiele na tym traci. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o brwi i kształtować je tak, aby do nas pasowały. Wychodząc z pomocą do pań, które jeszcze nie zdecydowały się na permanentny makijaż - przygotowałyśmy kilka uniwersalnych
rad, jak regulować brwi:


• Wyznacz początek brwi, przykładając ołówek pionowo do twarzy tak, by dotykał skrzydełek nosa. Punkt, w którym ołówek styka się z linią brwi to początek.
• Przesuń ołówek tak, by połączył skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka. Na linii wyznaczonej przez te punkty powinien znajdować się koniec brwi.
• Aby wyznaczyć najwyższy punkt łuku brwiowego, przyłóż ołówek na wysokość końca zewnętrznej linii tęczówki oka.
• Dla ułatwienia regulacji możesz najpierw nakreślić pożądaną linię kredką.
• Usuwaj włoski od dołu łuku brwiowego, a także pojedyncze włoski spomiędzy brwi i spoza ich linii.

Ważne:
* Nie zapomnij o dobrym oświetleniu!
* Przed każdą regulacją zdezynfekuj pęsetę (np. spirytusem kosmetycznym).
* Nie reguluj brwi stojąc zbyt blisko lustra - możesz mieć wówczas problem z oceną, jak łuk brwiowy wygląda na tle całej twarzy.
* Wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos!
* Aby wyrywanie włosków było mniej bolesne, spróbuj nieco naciągnąć skórę palcami.
* Brwi powinny być swoim lustrzanym odbiciem - zwróć uwagę, aby nie różniły się od siebie.


Brwi to bardzo ważny element twarzy, decydujący o jej wyglądzie i charakterze. Mają bardzo duży wpływ na urodę i to, czy wyglądamy i czujemy się atrakcyjnie i komfortowo. Zły wygląd i kondycja brwi, ich nieodpowiedni kształt czy też całkowity brak można w różny sposób naprawić.


JAK PIELĘGNOWAĆ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM?
Makijaż permanentny brwi to forma krótkiego tatuażu mającego na celu imitację naturalnego łuku brwiowego. Makijaż permanentny optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skorygować jego kształt a także odbudować brwi w przypadku ich całkowitego braku. Podczas zabiegu barwnik wprowadzany jest do skóry. W zależności od metody wykonania wprowadza się go igłą lub różnego rodzaju ostrzami (przy metodzie microblading). Zabieg ingeruje więc w skórę i przerywa ciągłość naskórka. Dlatego też po zabiegu należy odpowiednio dbać o skórę, aby efekt makijażu nie został zepsuty.

JAK WYGLĄDAJĄ BRWI PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?
Bezpośrednio po zabiegu skóra w okolicach brwi może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie skóry znika po niedługim czasie (2-3 godziny, czasem kilka godzin). Czas zależy od indywidualnych uwarunkowań skóry. Ponadto, skóra w miejscu w którym stosowane było znieczulenie, może być jaśniejsza. Biała poświata na skórze występuje po znieczuleniu i jest następstwem obkurczenia się naczyń krwionośnych. Znika wraz z ustąpieniem znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu brwi mają ciemniejszy kolor od zamierzonego przed zabiegiem.


JAK DŁUGO GOJĄ SIĘ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM?
Całkowity proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków. Możesz uszkodzić makijaż i pozostawić na skórze mikro blizny.


CZYM SMAROWAĆ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM?
Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki i używaj tylko poleconych przez nią kosmetyków. Nie trzyj skóry i nie myj jej mydłem. Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać. W metodzie Long-Time-Liner® do pielęgnacji skóry po zabiegu używa się specjalnego kremu z witaminą E. Ilość wystarczającą
do pielęgnacji brwi po zabiegu otrzymasz od linergistki. Krem wzmacnia ochronę skóry i nawilża ją. Dzięki niemu skóra goi się szybko a efekt makijażu pozostaje idealny.


CHROŃ SKÓRĘ PRZED PROMIENIAMI UV!
Po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie należy eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Przez 2 tygodnie zrezygnuj z solarium i przebywania na słońcu. Po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowanym miejscu kremem z wysokim filtrem UV.


SAUNA, BASEN I SPA
Przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu i zabiegów na twarz w SPA. Pozwól wygoić się skórze i nie narażaj się na infekcje, o które przy naruszonym naskórku np. na basenie nietrudno.


PIELĘGNACJA BRWI PO ZAGOJENIU
Po zagojeniu skóry po zabiegu dbaj o nią nadal i nie pozwalaj na jej wysuszanie. Makijaż permanentny na dobrze nawilżonej skórze będzie wyglądał i utrzymywał się lepiej. Jeśli nie będziesz stosować się do zaleceń linergistki, w makijażu mogą powstać przebarwienia.