Kolekcja Pryzmat artègo

Odważne kolory w połączeniu z geometrycznymi cięciami – tegoroczna jesień w świecie fryzur z pewnością nie będzie nudna. Artego przedstawia najnowszą kolekcję, w której główną rolę odgrywają wyraziste barwy.  Propozycje prezentowane są pod szyldem „Pryzmat” – nazwa kolekcji nawiązuje do Koła Ostwalda i jego role w sztuce koloryzacji.

Kolory inspirują i ciekawią ludzi od lat – pierwsze naukowe próby poznania tajemnic ich powstawania sięgają XVI w., jednak dopiero w minionym stuleciu udało się zgłębić tajniki tej dziedziny. Wilhelm Ostwald stworzył system łączenia barw na zasadzie podobnej do harmonii dźwięków. Wyodrębnił podstawowe kolory, które wzajemnie mogą się neutralizować lub tworzyć niebanalne pochodne barwy. Sztuka tworzenia kolorów to bardzo ważny aspekt w farbowaniu włosów– to właśnie kolorystyka jest tym elementem, który nadaje wyrazu i przykuwa uwagę. Propozycje Artego na najbliższy sezon powstały pod inspiracją wyrazistych i trwałych kolorów profesjonalnych farb IT'S COLOR artego zestawionych z odważnymi cięciami Stylistów artego: Wojciecha Zielińskiego, Krzysztofa Pajora, Marcina Machnickiego oraz Martę Kateusz. "

 

Stylizacja inspirowana popularnym bobem. Włosy subtelnie opadając na twarz, nadają tajemniczości, która przewrotnie współgra z odważnym kolorem. Co może symbolizować ognisty pomarańcz? Jedno jest pewne – gorąca propozycja doskonale wkomponuje się w klimat nie tylko jesiennych liści.   

 

 

 

 

 

Bardzo kobieca adaptacja krótkiego ścięcia. Uczesanie nadaje twarzy delikatnego, łagodnego charakteru z zachowaniem wyrazistości. Główne skrzypce w stylizacji gra perfekcyjnie dobrany blond. Fryzura, choć unikatowa, ma bardzo uniwersalny charakter, ponieważ uczesanie sprawdzi się w zestawieniu z różnymi stylami – od sportowego po elegancki.

 

 

 

Kolor, który przykuwa uwagę. Odważny, ciemny fiolet doskonale sprawdzi się u tych kobiet, które nie boją się przekraczać granic. W zestawieniu z nietypowym cięciem, które łączy prostą, geometryczną grzywkę ze swobodnie opadającymi pasmami, definiuje drapieżny charakter.

                                     

 

 

         Doskonała symbioza koloru i kształtu. Perfekcyjne uczesanie, które choć okiełznane, przewrotnie nadaje niegrzecznego charakteru. Całość dopełniona pięknym, nadającym blasku blondem.

 

 

 

 

Koło Ostwalda we fryzjerstwie

 Podstawowe kolory na kole Oswalda to czerwony, niebieski oraz żółty. Kombinacja dwóch z nich  tworzy odpowiednio kolory pochodne:

  • pomarańcz -  połączenie czerwieni z żółtym
  • zieleń  - połączenie żółtego z niebieskim
  • fiolet - połączenie niebieskiego z czerwienią

Po zmieszaniu trzech barw podstawowych otrzymujemy neutralny brąz.

 Cięcia

Wszystkie cięcia w kolekcji Pryzmat zostały oparte na techniece Box Bob, z lekkimi modyfikacjami  nadanymi przez stylistów artego.

 Stylizacje

Gładkość otrzymano uzyskano dzięki nałożeniu kremu Soft Smoothing 44 z lini Good Society. Uniesienie u nasady to zasługa Gentle Volume Spray 95. Do uzyskania lekkich fal wykorzystano pastę matującą Play Pomatt. Wszystkie fryzury utrwalono lakierem Hot Shot.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz