Lirene Aqua Cristal – intensywne nawilżanie dzięki technologii ciekłych kryształów

Skóra każdego dnia potrzebuje odpowiedniego nawilżania przy pomocy silnie nawadniających kosmetyków. Jednym z najnowszych odkryć w kosmetologii, umożliwiającym efektywne dostarczenie skórze składników nawilżających i odżywczych, jest Technologia Ciekłych Kryształów.

Technologia Ciekłych Kryształów wykorzystana została w nowej linii kosmetyków Lirene Aqua Cristal. Dzięki niej składniki aktywne, takie jak minerały i błękitne algi, mogą głębiej wnikać w skórę, intensywnie nawilżając, odżywiając oraz przeciwdziałając utracie wody.

Skóra jest największym organem naszego ciała i stanowi swoistą barierę oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Osłania organy wewnątrz ciała, odpowiada za zmysł dotyku, bierze udział w termoregulacji i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Obszarem, z którym kosmetyk styka się bezpośrednio, jest warstwa rogowa naskórka.Zbudowana jest ona z martwych, płaskich, ściśle do siebie przylegających komórek nazywanych korneocytami. Strukturę warstwy rogowej porównać można do struktury ceglanego muru. Cegłami są korneocyty, natomiast rolę zaprawy murarskiej pełnią pozakomórkowe lipidy, produkowane przez komórki naskórka i wydzielane na zewnątrz w trakcie rogowacenia. Cement międzykomórkowy jest strukturą tzw. ciekłokrystaliczną, charakteryzującą się wysokim stopniem organizacji, złożoną z takich substancji jak ceramidy, cholesterol czy wolne kwasy tłuszczowe. Lipidy cementu międzykomórkowego stanowią naturalną osłonę skóry przed bezpośrednim kontaktem z otoczeniem, chroniąc ją jednocześnie przed nadmierną ucieczką wody.

Komórki warstwy rogowej ulegają ciągłej wymianie. Z upływem czasu złuszczają się i zastępowane są przez następne. Niestety, nasza skóra jest nieustannie narażona na działanie szkodliwych czynników z zewnątrz. Promienie ultrafioletowe mają zdolność uszkadzania komórek skóry, zaburzają też procesy złuszczania się naskórka. Agresywne oczyszczanie skóry detergentami lub alkoholem prowadzi do naruszenia jej fizjologicznej osłony lipidowej. Z czasem ilość uszkodzeń przekracza możliwości naprawy i regeneracji skóry.

Spowolnienie pojawiania się negatywnych zmian i poprawienie stanu skóry możliwe jest dzięki rozwiązaniom oferowanym przez współczesną kosmetologię. Jednym z nich jest Technologia Ciekłych Kryształów, która nawiązuje do budowy błon cytoplazmatycznych komórek skóry oraz lipidów cementu międzykomórkowego. Krem po nałożeniu na skórę, dzięki wykorzystaniu Technologii Ciekłych Kryształów, równomiernie się rozprowadza i nie pozostawia tłustego filmu na naskórku. Ciekłe kryształy rozprzestrzeniają się w przestrzeniach międzykomórkowych, zapobiegając ucieczce wody, zapewniając długotrwałe nawilżenie naskórka oraz chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi.

Poprzednia 12