Kompleksy Immuno-Prebiotic oraz Leukine-Barrier w nowych formułach serii Pharmaceris A

Skóra wrażliwa i alergiczna jest coraz częściej spotykanym problemem, objawia się nadwrażliwością na wiele czynników zewnętrznych, jak również wewnętrznych. W jej pielęgnacji najważniejsze jest ograniczanie kontaktu z substancjami, które mogą ją podrażniać lub wywoływać reakcje alergiczne. Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych  o działaniu łagodzącym i wzmacniającym barierę ochronną skóry;  kompleksowo przebadanych i bezpiecznych.

pharmaceris

Ogromne znaczenie w problemie nadwrażliwości skóry ma środowisko, w jakim żyjemy oraz substancje kosmetyczne, które stosujemy. Duży odsetek nadmiernej reaktywności skóry powodowany jest przez jej nieodpowiednią pielęgnację i substancje drażniące zawarte w kosmetykach, niewłaściwie dobranych do swojego typu skóry.

W wyniku stale powtarzających się uszkodzeń i podrażnień naskórka dochodzi do spadku odporności skóry, a tym samym obniżenia tolerancji na czynniki zewnętrzne oraz szereg substancji dostępnych w kosmetykach.

Do najczęściej podrażniających czynników należą:

  • zanieczyszczenia i toksyny pochodzące z powietrza (np. tlenek i dwutlenek węgla, dym papierosowy),
  • składniki zawarte w pokarmach (konserwanty, pestycydy),
  • substancje zapachowe i konserwujące stosowane w kosmetykach i środkach chemicznych,
  • suche powietrze (np. w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach), które narusza ochronny płaszcz lipidowy skóry, powodując, że substancje drażniące szybciej do niej przenikają i ją uszkadzają,
  • promienie UV – uszkadzając regularnie skórę, obniżają jej tolerancję zarówno na działanie słońca, jak i innych czynników,
  • zbyt częste poddawanie skóry zabiegom, które wykazują chwilowe działanie uszkadzające naskórek (w celu jego szybszej regeneracji) np. poprzez peelingi chemiczne i mikrodermabrazję. Działania te mogą prowadzić do trwałego podrażnienia skóry i obniżenia jej progu tolerancji na inne czynniki.

Do pielęgnacji skóry alergicznej i wrażliwej warto stosować dermokosmetyki bez konserwantów, środków barwiących i zapachowych, takie jak nowe formuły serii Pharmaceris A, odpowiadające na potrzeby cery nadwrażliwej, podatnej na alergię i podrażnienia. Preparaty te zostały przebadane klinicznie i dermatologicznie u osób ze skłonnościami do alergicznych chorób skóry w niezależnych instytutach i uzyskały opinie kosmetyków delikatnych i bezpiecznych. Są hipoalergiczne, bez parabenów, alergenów i kompozycji zapachowych. Zawierają innowacyjne, zaawansowane naukowo formuły: Immuno-Prebiotic oraz Leukine-Barrier, ukierunkowane na regulację systemu immunologicznego skóry oraz poprzez prebiotyk wzmocnienie dobrej flory bakteryjnej symbiotycznej ze skórą. Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania kosmetyki Pharmaceris A zapobiegają podrażnieniom, zaczerwienieniom, świądowi oraz pieczeniu towarzyszącemu skórze nadwrażliwej, wpływając na zdrowy wygląd i stan skóry. Ponadto zastosowano w nich inne sprawdzone składniki „dla wrażliwców”, m.in. dermo-lipidy, wzmacniające barierę lipidową skóry oraz D-pantenol i allantoinę, wykazujące  silne właściwości kojące i łagodzące.

 

Poprzednia 123