NOWOŚĆ: Lirene Ochronna emulsja do twarzy z aloesem SPF 50 –zielona ochrona przed słońcem.

 Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest kluczowa dla zachowania zdrowej cery o promiennym, młodym wyglądzie. Dlatego ekspertki Lirene opracowały nowość – Ochronną emulsję do twarzy z SPF50, która dzięki innowacyjnej formule na bazie wody aloesowej (100%) wzbogaconej o ekstrakt ze złotej algi, zapewnia naturalną, szerokopasmową ochronę oraz skutecznie zabezpiecza przed poparzeniem słonecznym, absorbując promienie i blokując ich działanie. Lekka, idealna pod makijaż i wodoodporna emulsja nawilża, pozwala skórze oddychać, łagodzi podrażnienia oraz poprawia jej elastyczność.

 Od lat wiadomo, że promienie UV, HEV i IR uszkadzają komórki skóry, wywołując podrażnienia, przebarwienia czy przyspieszając starzenie skóry. Ich działanie w długim okresie czasu może również prowadzić do wystąpienia poważniejszych zmian, takich jak nowotwory skóry. Szczególnie narażona jest na nie nasza cera, przez większą część roku wystawiona na ekspozycję słońca. Dlatego o odpowiedniej ochronie SPF twarzy warto pamiętać przez cały rok, wybierając kosmetyk zapewniający szerokopasmową ochronę, taki jak nowa Ochronna emulsja do twarzy z aloesem SPF 50 od Lirene.

 Wodoodporna formuła emulsji na bazie wody aloesowej (100%) nie zawiera klasycznej wody i wzbogacona została w ekstrakt ze złotej algi, dzięki czemu regeneruje skórę i łagodzi podrażnienia. Konsystencja kosmetyku jest wyjątkowo lekka i delikatna, dzięki czemu pozwala skórze swobodnie oddychać i doskonale nadaje się pod makijaż.

 PIELĘGNACJA

100% woda aloesowa – nawilża i łagodzi podrażnienia posłoneczne.

Ekstrakt ze złotej algi – aktywuje proces intensywnej odnowy i regeneracji komórek skóry uszkodzonych przez promieniowanie.

 SZEROKOPASMOWA OCHRONA

Emulsja zawiera system stabilnych filtrów zapewniających ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, a także HEV i IR:

 1. OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UVA+UVB

Promieniowanie UVA i UVB wnikając głęboko w skórę zaburza naturalna produkcje melaniny

oraz niszczy włókna kolagenowe, w efekcie czego na skórze pojawiają się zmarszczki, plamy, przebarwienia oraz rozszerzone naczynka. Zawarty w emulsji system fotostabilnych filtrów zapewnia wielopoziomowa ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

2. OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM HEV

Promieniowanie HEV jest światłem fioletowo-niebieskimemitowanym przez słonce, ale także

przez urządzenia cyfrowe, takie jak telefony, komputery. Promieniowanie HEV skraca życie fibroblastów i tym samym powoduje przedwczesne starzenie się komórek. Emulsja Lirene, dzięki szerokopasmowym filtrom UV, zabezpiecza przed jego negatywnymi skutkami.

3. NIWELOWANIE SKUTKÓW PROMIENIOWANIA PODCZERWONEGO (IR)

Skutki działania promieniowania IR wiążą się z trwałym uszkodzeniem komórek oraz powstawaniem zmarszczek w wyniku fotostarzenia.

Unikalny składnik IR Complex wzmacnia barierę hydrolipidowaą działa łagodząco oraz ochronnie na DNA komórek. Poprzez wyciszanie aktywności substancji niszczących włókna podporowe skóry, wspomaga niwelowanie negatywnych skutków promieniowania IR.

SPOSÓB UŻYCIA: Nanieść odpowiednia ilość emulsji na oczyszczoną i suchą skórę twarzy, równomiernie ją rozprowadzając. Stosować najlepiej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Dla utrzymania maksymalnej ochrony, ponawiać aplikacje co 2 godziny.

Preparat odpowiedni dla każdego typu skóry, może być stosowany po profesjonalnych zabiegach kosmetycznych np.: peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa, peeling z kwasami AHA 30%.

 

UWAGA: Nadmiernie długie przebywanie na słońcu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Unikać nadmiernej ekspozycji, kiedy słonce operuje najsilniej. Produkty przeciwsłoneczne nie zapewniają 100% ochrony.