Keratynowe prostowanie włosów

Keratyna to podstawowy budulec włosów. Niestety tracimy ją w wyniku działania warunków atmosferycznych, promieniowania UV czy codziennej stylizacji włosów. Terapia polega na zastosowaniu keratyny, jako głównego i najskuteczniejszego składnika, który jest podstawowym budulcem skóry, paznokci i włosów.


NA CZYM POLEGA KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW?
Keratyna, jako organiczna i naturalna substancja, daje włosom szansę powrotu do ich pierwotnego stanu - zdrowego wyglądu. To zabieg, którego celem jest odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie, natomiast wyprostowanie jest efektem ubocznym.
Zabieg polega na wprasowaniu we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuska włosa zostaje zamknięta, a ich struktura zrekonstruowana.


DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?
Zabieg keratynowego prostowania włosów polecany jest każdemu. Sprawia, że włosy stają się znacznie łatwiejsze do ułożenia na co dzień. Gdy włosy są suche, łamliwe, zniszczone czy matowe, zabieg bardzo dobrze je regeneruje. Poprawia ich kondycję po lecie lub zabiegach chemicznych, jak farbowanie czy rozjaśnianie. Metoda keratynowa ma na celu również skrócenie czasu potrzebnego do modelowania i codziennej stylizacji włosów.

CZY KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW JEST SZKODLIWE?
Keratynowe prostowanie nie niszczy włosów. Przeciwnie, ma za zadanie odbudować zniszczone partie, zregenerować je i odżywić. Po zabiegu włosy są błyszczące, sypkie, elastyczne i podatne na stylizację. Nie reagują na zbyt niską lub zbyt wysoką wilgotność powietrza. Czy po wypłukaniu się keratyny są w gorszym stanie? Nie.                                              Włosy wracają do stanu przed zabiegiem keratynowym.


JAKIE SĄ EFEKTY KERATYNOWEGO PROSTOWANIA WŁOSÓW?
Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, nawilżone i dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku.
Jeżeli włosy po keratynowej terapii nie są proste to znaczy, że zabieg się nie udał? Nie. Należy pamiętać, że nie jest to prostowanie chemiczne, które zmienia strukturę włosa, ale dogłębne odżywienie keratyną, czego skutkiem ubocznym jest wyprostowanie w mniejszym lub większym stopniu. Wszystko zależy od włosów i ich struktury. Najczęściej jednak
włosy po zabiegu są prostsze, gładsze, bardziej miękkie i lepiej się układają.
Regularne powtarzanie kuracji sprawia, że stają się bardziej proste. Efekty utrzymują się od 2 do 6 miesięcy w zależności od rodzaju włosa, jego podatności na keratynę, pielęgnacji po zabiegu, częstotliwości mycia i farbowania oraz wykonywania innych zabiegów. Kąpiele w morzu, basenie (sole i chlor) wysuszają włosy. Im więcej silnych detergentów,
tym szybciej produkt się wypłukuje. Nie powinno się farbować włosów przez 2 tygodnie przed i po wykonanej kuracji. Należy pamiętać, aby po wykonanym zabiegu przy kolejnej wizycie w salonie uprzedzić fryzjera, że taki zabieg był wykonany – tak, aby włosy nie były myte szamponem zawierającym sól (SLS).
Podcięcie końcówek poleca się wykonać po kuracji a nie przed nią, gdyż po wyprostowaniu widoczne są wszelkie ewentualne nierówności w cięciu włosów. Jeśli chcesz pocieniować włosy, poproś fryzjera, aby zrobił to
zwykłymi nożyczkami (nie degażówkami - rwą i strzępią włos zamiast go ciąć).

Aby zobaczyć efekty zabiegów zapraszamy na @keratinthrapypg.


JAK DBAĆ O WŁOSY PO ZABIEGU?
Przez 24-48 h po zabiegu włosów nie należy myć, moczyć, poddawać działaniu wilgoci i pary wodnej. Nie zalecam ich także spinać, związywać gumką, zaplatać, traktować lakierem, pianką, żelem czy suchym szamponem.
By efekt keratynowego prostowania był utrwalany i trzymał się optymalnie, po każdym myciu należy włosy wysuszyć suszarką. Nie zasypiajmy w mokrych. Można je kręcić - nie niszczy to efektu. Nie ma też przeciwwskazań
do olejowania.
Po zabiegu keratynowym zaleca się stosowanie szamponów bez SLS, SLES i silikonów, soli, alkoholu.                           Nie wolno stosować szamponów przeciwłupieżowych.
Należy obowiązkowo nakładać odżywkę przy każdym myciu oraz uważać, aby nie przeproteinować włosów - stają się szorstkie, łamliwe i kruszą się. Aby temu zapobiec, unikajmy masek, odżywek i szamponów zawierających proteiny.