Terapie kosmetyczne, szczególnie polecane jesienią

ZABIEGI KOSMETYCZNE, KTÓRE WARTO WYKONAĆ O TEJ PORZE ROKU.

 Jesień to najlepszy czas na wiele zabiegów kosmetycznych, których z różnych względów nie poleca się wykonywać w okresie letnim. Wiele zabiegów oraz kosmetyków o bardzo dobrych właściwościach ma działanie fotoaktywne, co oznacza, że skóra potraktowana kosmetykiem, a następnie wystawiona na działanie promieni słonecznych, może zareagować alergicznie. Mogą pojawić się na niej trudne do usunięcia przebarwienia lub nieestetyczne, pękające naczynka. Dlatego w okresie letnim kosmetolodzy jednym głosem polecają określone typy zabiegów pielęgnacyjnych, jednocześnie radząc, które warto wykonać jesienią. Jeżeli Twoja skóra i ciało w lecie odpoczywały od zabiegów kosmetycznych – koniecznie przeczytaj ten artykuł i świadomie korzystaj z możliwości, które daje współczesna kosmetologia.


ODMŁADZANIE I REWITALIZACJA ZA POMOCĄ PEELINGÓW
CHEMICZNYCH I KWASÓW
W kosmetologii i medycynie istnieje co najmniej kilka rodzajów peelingów chemicznych. Ich działanie z jednej strony jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek. Różnią się jednak głębokością złuszczania, stężeniem kwasu oraz ostatecznym efektem uzyskanym na skórze pacjenta. Peeling chemiczny, zwany też często kwasowym, jak każdy inny zabieg powinien zostać dobrany pod kątem oczekiwań i potrzeb konkretnego pacjenta. Ogólnymi wskazaniami do zabiegu
jest starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory. Do najpopularniejszych peelingów chemicznych należy kwas migdałowy - pozwalający zrewitalizować skórę, kwas pirogronowy - przeznaczony do cer trądzikowych, kwas glikolowy - działający silnie przeciwstarzeniowo czy kwas mlekowy - ładnie wyrównujący przebarwienia cery.
Warto dodać, że wszystkie peelingi, niezależnie od wybranego rodzaju, wpływają pobudzająco na skórę właściwą, indukując syntezę kolagenu i elastyny, co w ostatecznym rozrachunku sprawia, że cera wygląda na zdrowszą, młodszą i bardziej odżywioną. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii zabiegowej, której ilość określa lekarz lub kosmetolog w zależności od potrzeb. Zwykle jednak wymarzone rezultaty osiąga się po 4-6 zabiegach, wykonywanych w 3-4 tygodniowych odstępach czasu. Warto również pamiętać, że zabiegi z użyciem peelingów chemicznych wymagają systematycznej pielęgnacji domowej.
Ważne jest, aby po zabiegu nanosić na skórę preparaty nawilżające i natłuszczające z zawartością peptydów, antyoksydantów, ceramidów, mukopolisacharydów, naturalnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, fitoestrogenów. Podstawową pielęgnacją po zabiegach złuszczających jest ochrona przeciwsłoneczna (niezależnie od pory roku!), stosowanie preparatów zawierających np. filtry mineralne, chemiczne, witaminy C i E, kwas fitowy, alantoinę.

JESIENIĄ WALCZYMY Z NIECHCIANYM OWŁOSIENIEM
Usuwanie zbędnego owłosienia to ważny element pielęgnacji skóry. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i zarazem najbezpieczniejszą metodą usuwania owłosienia z wybranych okolic ciała lub twarzy.
Jej podstawową zaletą jest to, że w porównaniu do tradycyjnych sposobów usuwania owłosienia (maszynką, woskiem czy depilatorem elektrycznym) jest to metoda niemal trwałego usuwania włosków z powierzchni skóry. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń i laserów przeznaczonych do depilacji. Na co zwrócić uwagę wybierając zabieg dla siebie? Przede wszystkim na jakość urządzenia i jego producenta.
Ponadto, na rodzaj i długość emitowanej fali. Najskuteczniejszymi urządzeniami wydają się być te łączące w sobie różne rodzaje wiązki laserowej – dzięki takim połączeniom w łatwy i dogodny sposób docieramy na różne głębokości tkanek, niszcząc struktury anatomiczne w obrębie mieszków włosowych, zapobiegając ich ponownemu wzrostowi. Zwykle już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pozbywamy się 30% włosków w fazie wzrostu. Każdy następny zabieg
osłabia włos, zmienia strukturę i wydłuża czas wzrostu włosa, aż do całkowitego wypadnięcia. W zależności od depilowanego obszaru zaleca się wykonanie serii około 6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Jesień jest najlepszym czasem na rozpoczęcie serii zabiegowej, aby do kolejnego lata móc cieszyć się gładką skórą. Warto jeszcze dodać, że do
zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Profesjonalne gabinety zawsze poinstruują Cię, co można, a czego nie należy robić tuż przed, a także na kilka dni przed planowanym zabiegiem.


LASER W WALCE Z UPŁYWAJĄCYM CZASEM
Warto również wiedzieć, że nowoczesna technologia w służbie kosmetologii oraz medycynie oferuje lasery nie tylko do usuwania zbędnego owłosienia, ale także do poprawy kondycji naszej skóry i jej odmłodzenia. Pojawiające się z wiekiem przebarwienia oraz pogłębiające się bruzdy wargowo-nosowe powodują, że twarz wygląda na
zmęczoną i pozbawioną blasku. Dodatkowym „bonusem”, który dostajemy z biegiem czasu, są również zmarszczki mimiczne wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki. Rozwiązaniem tego typu problemów jest terapia laserem frakcyjnym. Urządzenie to w szybki i nieinwazyjny sposób przywróci jędrny i zdrowy wygląd twarzy oraz zredukuje niedoskonałości – zmiany pigmentacyjne, zmarszczki, bruzdy, a także blizny i rozstępy.
Lasery frakcyjne stosują energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W wyniku naturalnego procesu gojenia się, naruszone komórki zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Zabieg taki jest komfortowy i nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Jest jednocześnie doskonałą alternatywą dla wielu zabiegów iniekcyjnych.
Najpopularniejszym laserem tego typu jest Emerge, firmy Palomar. By uzyskać spektakularny efekt specjaliści zalecają serię 3-6 zabiegów. Zabiegi kosmetyczne, które wykonujemy jesienią, pozwalają przede wszystkim odzyskać zdrowy wygląd po lecie, ale jednocześnie opóźnić oznaki upływającego czasu. Warto podkreślić, że jesień to korzystny
czas na wykonanie niektórych zabiegów, ponieważ pogoda jest w miarę stabilna – nie ma silnego słońca ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia. Dlatego warto intensywne zabiegi kosmetyczne zaplanować właśnie na tę porę roku.