Jak dobrać podkład

 Każda z nas marzy o nieskazitelnej, młodej i idealnie gładkiej skórze. Dobrze dobrany podkład to podstawa makijażu. Na forach i w mediach społecznościowych roi się od postów typu: „Proszę, polećcie mocno kryjący podkład, który wytrzyma całą noc, jednocześnie wyglądając naturalnie.” Każda z nas szuka tego ulubionego podkładu, który nigdy nas nie zawiedzie i po którego zawsze będziemy sięgać, gdy skończy nam się jedno opakowanie. Lecz jak go znaleźć? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze idealnego fluidu?

PRZEDE WSZYSTKIM – JAK DOBRAĆ PODKŁAD
POD WZGLĘDEM KOLORYSTYCZNYM?

Pierwsza zasada to: nie kupujemy podkładu przez Internet, jeżeli kupujemy go po raz pierwszy. Bardzo ciężko jest dobrać odpowiedni kolor nie nakładając go na własną skórę.
Nie dobieramy również koloru podkładu, „bo koleżanka ma taki kolor, a ja też jestem blada.” Oprócz podstawowej kolorystyki musimy uwzględnić też tony występujące we fluidach. To, że dwie osoby mają jasną karnację nie oznacza, że będą miały taki sam kolor podkładu, ponieważ jedna może mieć żółtą tonację skóry, natomiast inna różową.
Przed wypróbowaniem podkładu na własnej skórze należy pamiętać o demakijażu.
Najlepszym sposobem na dobranie odpowiedniego podkładu jest użycie testera i nałożenie go na szyję. Wybieramy odcienie podkładu, które wydają nam się najbardziej zbliżone do naszej cery i nakładamy każdy z nich obok siebie, następnie porównujemy. Dlaczego nakładamy fluid właśnie na szyję, a nie na dłoń? Ponieważ dłonie
zwykle różnią się kolorem od naszej twarzy bądź dekoltu. Nasza twarz również może być znacznie bledsza niż reszta ciała, w szczególności jeżeli używamy kremów lub podkładów z filtrem SPF. Gdy nałożymy już podkład na szyję, najlepiej jest odczekać chwilę, ponieważ niektóre formuły podkładów się utleniają i zmieniają kolor po jakimś czasie.
Ważne jest również, aby efekt końcowy zobaczyć w świetle dziennym, a nie ostrym świetle sklepowym.
Jeżeli mamy przebarwienia na twarzy, najlepiej jest wybierać produkty w żółtych tonacjach, które wyrównają koloryt skóry. Zdecydowanie polecałabym unikanie tych różowych, które mogą jedynie spotęgować zaczerwienienia.
Oczywiście dobór odpowiedniego koloru podkładu to nie koniec. Musimy również pamiętać, aby fluid był odpowiedni dla naszego typu cery. W kontekście dobrania odpowiedniej formuły ważne jest, by wiedzieć, czy nasza skóra jest sucha, mieszana czy tłusta. Jeżeli mamy cerę dojrzałą, najlepszy będzie dla nas podkład lekki, nawilżający, który
nie podkreśli zmarszczek i zapewni nam komfort noszenia. Pamiętajmy również, że gdy mamy skłonność do pojedynczych wyprysków nie oznacza to, iż musimy kupować ciężkie, mocno kryjące podkłady i ukrywać całą cerę pod grubą warstwą fluidu. Zawsze możemy wspomóc się korektorem w odcieniu naszej skóry i punktowo zakamuflować wypryski, bądź drobne przebarwienia. Wtedy reszta naszej skóry wygląda nadal naturalnie i świeżo.


CO ZROBIĆ, ABY PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ PODKŁADU
I SPRAWIĆ, ŻE BĘDZIE ON WYGLĄDAŁ NIESKAZITELNIE
PRZEZ CAŁY DZIEŃ, BĄDŹ WYTRZYMA
CAŁONOCNĄ IMPREZĘ?


Niezwykle istotne są: odpowiednia pielęgnacja skóry, dobra baza i fixer do makijażu. Skóra musi być przede wszystkim dobrze nawilżona.
Niestety nie wystarczy, że w dzień imprezy nałożymy krem na twarz. Aby zapewnić dłuższą trwałość podkładu na co dzień, musimy zadbać o regularne wykonywanie peelingów oraz nawilżanie twarzy. Kolejnym aspektem jest również odpowiednia baza, którą nakładamy przed zaaplikowaniem fluidu oraz spray wykańczający makijaż (fixer), którym
spryskujemy twarz na sam koniec. Aplikacja podkładu nie jest również bez znaczenia. Zdecydowanie ładniejsze moim zdaniem i bardziej nieskazitelne wykończenie daje aplikacja gąbeczką, pędzle niestety zostawiają często smugi i nie „wtapiają się” tak w skórę, jak zwilżona gąbka.


Oprócz aplikacji podkładu tradycyjnymi metodami, istnieje zupełnie innowacyjna metoda makijażu natryskowego (zwana również Airbrush Make Up). Makijaż natryskowy zupełnie niedawno zawitał do Polski z Hollywood. Od wielu lat był on wykorzystywany przez charakteryzatorów na planach produkcji filmowych. Ponieważ technika ta zapewnia nieskazitelny efekt, jednocześnie znacznie przedłużając trwałość makijażu, zainteresowali się nią również wizażyści na całym świecie. Airbrush Make Up to bezdotykowa metoda nakładania makijażu za pomocą specjalnego urządzenia – aerografu. Wizażysta spryskuje twarz bardzo cienką warstwą specjalnych kosmetyków kolorowych na bazie silikonu. Metoda ta jest przede wszystkim niesamowicie higieniczna.
Makijaż wykonujemy właściwie bezdotykowo, nie używając do tego akcesoriów, na których często zbierają się bakterie i brud. Makijaż natryskowy zapewnia niezwykle precyzyjny i nieskazitelny efekt. Filmowcy stosują go między innymi dlatego, że nawet w świetle ostrych fleszy cera wygląda nienagannie, a pory i zmarszczki są właściwie niewidoczne.
Oprócz tego, makijaż natryskowy jest niezwykle trwały. Jest to najtrwalszy ze wszystkich dostępnych sposobów wykonywania makijażu.
To zasługa nie tylko sposobu nakładania, ale również silikonowych kosmetyków, które powstały specjalnie z myślą o tej metodzie. Niestety mimo wielu zalet metody Airbrush, jest ona nadal mało znana w Polsce, a sprzęt potrzebny do wykonywania makijażu natryskowego jest dość drogi. W Rzeszowie tego typu makijaż wykonuje Aleksandra
Magryś Makup Artist w swoim salonie na ulicy Chmaja. Serdecznie zapraszam do skorzystania z usługi makijażu natryskowego i przekonania się na własnej skórze o jej zaletach.
Podsumowując, dobre dobranie fluidu jest początkiem i gwarancją stworzenia idealnego makijażu, zarówno codziennego, jak i tego na ważniejsze uroczystości. Należy dostosować go do naszego odcienia skóry oraz do typu cery. Należy pamiętać o porze roku, opaleniźnie lub jej braku oraz strukturze podkładu. Warto osobiście wybrać się do
dobrej drogerii, choćby do wybranej Sekret Urody, gdzie doradzą nam zakup idealnego podkładu.