Wszystko już było?

Zbliża się jesień i wkrótce zaczniemy się zastanawiać o co warto uzupełnić naszą garderobę na chłodniejsze dni. Obecnie projektanci są zobligowani do prezentowania kilku, a nawet kilkunastu nowych kolekcji każdego roku, więc kreatywność wystawiona jest na próbę.


Czasami mamy wrażenie, że właśnie z powodu tempa, w jakim powstają nowe kolekcje, zatraca się moda, a dominuje zasada „im dziwniej, tym lepiej”. Bo czym można zaskoczyć, skoro kolekcje zmieniają się jak w kalejdoskopie? Pióra, kapelusze, czapki, torby – to dodatki, które zasłaniają „główną” kreację. A właśnie ona stanowi bazę do stworzenia własnego niebanalnego wizerunku.
Wychodzimy z założenia, że bez względu na najnowsze trendy powinnyśmy wybierać ubrania, w których prezentujemy się najkorzystniej i najbardziej komfortowo. Nie będziemy tutaj przytaczać zasad doboru kroju czy wzoru w zależności od typu sylwetki – odsyłamy do Internetu. Jednocześnie zachęcamy do podejmowania prób mierzenia różnych kreacji. Może się okazać, że kobieta ze słabo zaznaczoną talią wygląda znakomicie w sukience odcinanej w pasie.
Wystarczy zastosować trik krawiecki i nagle okaże się, że tak!
Mamy talię! Jednym z wiodących, a jednocześnie ponadczasowych trendów są właśnie sukienki. Teraz długie, wzorzyste w pięknych, żywych kolorach. Kochamy je, bo każda kobieta w każdym wieku i o każdej figurze wygląda w nich fantastycznie. Spróbujcie drogie panie! Oczywiście jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego tak wiele kobiet narzeka, że nie może niczego dla siebie znaleźć w dostępnych kolekcjach, które szyje się wg standardowych wymiarów.
A o końcowym wyglądzie decyduje położenie zaszewek, dopasowanie w ramionach, biuście, talii i biodrach, kształt i głębokość dekoltu, długość rękawa i całej sukienki itd.


Wiosną i latem jesteśmy bardziej skłonne do założenia kolorowej sukienki, ale na jesień czy zimę wolimy stonowane kolory: nieśmiertelną czerń, szary czy granat. My zachęcamy do granatu, ponieważ wyglądamy w nim świeżo i młodo. Tracimy letnią opaleniznę i potrzebujemy koloru, który nas nie przytłoczy, jak np. czerń.
Oczywiście te ciemne, stonowane sukienki warto jest ożywić kolorowymi dodatkami, zachęcamy do kolorystycznych szaleństw.


Alternatywą dla sukienek są zestawy dwuczęściowe: na dół spodnie lub spódnica, a co na górę?
Proponujemy bluzki jedwabne bądź z doskonałej egipskiej bawełny oraz fenomenalne kaszmirowe swetry. Na wierzch cudowne kaszmirowe płaszcze. Zazwyczaj klasyczne, chociaż mamy w naszejofercie również nietypowe fasony.
W powodzi masowo produkowanej odzieży wyróżniamy się najwyższą jakością i niepowtarzalnymi wzorami. Proszę spojrzeć na wyjątkową czerwoną tunikę: zrobioną ręcznie z wełny najwyższej jakości. To nigdy się nie znudzi.
I tutaj dochodzimy do podsumowania. Bez względu na pojawiające się nowinki, my tworzymy odzież najwyższej jakości. Do szycia sukienek wykorzystujemy jedwabie i bawełny. Płaszcze szyjemy z kaszmiru i wełny. Kaszmirowe swetry i szale sprowadzamy z Mongolii. Mamy w swojej ofercie również piękne dodatki: jedwabne szale i chusty, wyjątkowe torebki i biżuterię. Torebki są projektowane i szyte przez cudowną młodą projektantkę, Monikę Łobos. Biżuterię robi dla nas Agnieszka Sordyl, a mistrzynią nożyczek i igły jest Małgosia Chudyba.


Zapraszamy do naszego Atelier Bellfama w Krakowie na ul. Friedleina 42 oraz do salonu na ul. Sławkowską 22


                                                                                                                                              Tekst: Katarzyna Stelmach