NOWE TRENDY W SŁONECZNYM SPOJRZENIU

Jestem dyplomowaną stylistką, optykiem i niedługo absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Optometria. Pomysł otworzenia salonu optycznego zrodził się w mojej głowie 5 lat temu na etapie, gdzie nie miałam zupełnie środków finansowych, ale miałam za to silną wiarę w siebie i wizję zmiany rynku optycznego w Krakowie, wprowadzając niezależne marki z okularami.
Dzięki ludziom z którymi pracuję i zaufaniu Klientów, mogę teraz planować dalszy rozwój firmy.

Pod koniec lutego odbyły się tegoroczne Targi Optyczne w Mediolanie, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Jest to znakomita okazja do zapoznania się z nowymi markami, które mają debiut na rynku okularowym, jak i zaobserwowania w jakim kierunku zmierzają trendy. Staram się być na bieżąco z informacjami jakie oprawki w zbliżającym sezonie będą najbardziej pożądane i chętnie rozmawiam o trendach z Klientami, aczkolwiek w pracy kieruję się głównie zasadą - „styl pozostaje a moda przemija”, więc proporcje twarzy, typ urody, styl oraz oczekiwania Klienta są dla mnie najważniejsze. Skupiając się na trendach warto zauważyć, że w tym roku króluje moda na duże, kwadratowe okulary, gdzie
ramka jest delikatna, wykonana z metali szlachetnych, stali chirurgicznej lub tytanu. Na pewno też warto zwrócić uwagę na wąskie i prostokątne oprawki wykonane z grubego acetatu. Pamiętajcie, że acetat, czyli octan celulozy jest lepszą formą typowych plastikowych oprawek, bo jest lżejszy, trwalszy i bardziej elastyczny.


Dlatego też warto pytać optyka z jakiego materiału są oprawki wykonane. Jak co roku na kobiecych twarzach sprawdzają się duże kobiece kształty opraw, natomiast w tym roku z zaznaczeniem na jasną ramę, która nadaje łagodniejszy „look”. Na pewno też możemy zauważyć w tym sezonie dużo okularów przeciwsłonecznych z soczewkami
o delikatnym, jasnym zabarwieniu i w szerokiej gamie kolorystycznej: od różowego, przez pomarańcz do granatu. Gradient, czyli przejście kolorystyczne na jaśniejsze ku dołowi, niemal zawsze uatrakcyjnia oprawę.
Stawiajmy w tym roku na wyraźne kolory i odważne kształty oraz pamiętajcie, że okulary zakupione w salonie optycznym dadzą Wam gwarancję dobrej jakości szkieł, czyli odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym.