BAWMY SIĘ MODĄ!

Trendy na rok 2018 dają kobietom ogromne możliwości, zarówno tym kochającym delikatność,
jak i tym kochającym twista w postaci nasyconego koloru. Nie tylko kolorem możemy szaleć w tym roku. Bogactwo wzorów i stylów daje nam pole do popisu. Za każdym razem kiedy mówię o tym kobietom, dostaje odpowiedź: „tak, ale modne to drogie”, „modne to nie zawsze ładne dla mnie”, „a w ogóle to będę zauważalna”, „a może mi nie wypada”.

Chyba właśnie te odpowiedzi, które tak często słyszę bez względu na sezon spowodowały to, że pokazuję, że modnie i tanio idzie w parze, że kolor jest dla każdego a nie dla wybranych, że pomimo zmieniających się kolekcji (teraz nawet co dwa miesiące), można odnaleźć siebie oraz wybierać z mody to, co dla mnie najlepsze i da mi możliwość zabawy modą - taką świadomą ;)
Ale do rzeczy - w tym sezonie króluje - no właśnie nie jeden trend, ale cała masa. Zarówno mocne, nasycone kolory, tj. czerwony, żółty, różowy, zielony, ale i pastele i tutaj oprócz kanwy pastelowego błękitu i różu, dochodzi lodowa żółć oraz cudowny wrzos.

Panton dodaje nam również Ultra Violet - czyli kosmicznie fioletowy ;). Historycznie, Ultra Violet to mistyczna lub duchowa jakość. Kolor jest często kojarzony z praktykami uważności, które oferują wyższą jakość tym, którzy szukają schronienia przed dzisiejszym nadmiernie stymulowanym światem. Zastosowanie fioletowego oświetlenia w przestrzeniach medytacyjnych i innych miejscach gromadzenia energii ma pobudzać i inspirować.
W modzie nasycony fiolet bardzo ciekawie komponuje się na różnych tworzywach i świetnie kontrastuje z innymi kolorami np. żółcią.
Oprócz trendów w postaci koloru, bardzo modne są total looki, tzn. takie zestawienia kolorów, tkanin czy fasonów, które łączy jeden motyw, np. jeans, błękit, krata - możemy to nazwać w szybkim skrócie: z góry na dół ;)


Są to bardzo wdzięczne stylizacje, które pozwalają nam uzyskać ciekawy zestaw bez konieczności większego myślenia o nim, wystarczy postawić na dany motyw. Szczególnie dobrze prezentują się total looki jako garnitury, które zrobione są z tego samego koloru oraz materiału a dla podkreślenia tego mają pod spodem koszulę w identycznym kolorze. Dla tych z was, które są pragmatyczne dodam, że taki garnitur można dekompletować i łączyć z innymi elementami kobiecej garderoby i za każdym razem nadawać mu nowy, oryginalny wygląd. Podobnie ciekawie będzie wyglądało połączenie jeansu z góry na dół, tym bardziej że jest on w naszej garderobie od zawsze i nawet jeżeli już możemy go uznać za vintage, to nadal pomoże nam świetnie dopełniać stylizację.


Motywy, które są w tym roku szczególnie widoczne, to: kwiaty, od małych drobnych po bardzo duże printy, hafty, perły, przetarcia, krata - nadal, ale i cała masa tego co już mamy i kochamy, jak grochy czy pasy, a wszystko to sprowadza się do lat 80. i inspiracji, które z nich możemy wyciągnąć. Zaliczyć do nich możemy szczególnie dużych rozmiarów kolczyki i wszelkiego rodzaju dodatki oraz plastic fantasic - zarówno w biżuterii, jak i torebkach czy butach. Odświeżamy nasze torebki - nerki oraz wszystko co w stylu disco! Oczywiście to tylko kilka przykładów na to, co w tym roku jest i będzie modne, bo w tym wszystkim, tak jak w latach 80. chodzi przecież o - FUN ;) a jak mówią słowa piosenki
Cyndi Lauper - Girls Just Want To Have Fun!
Jako, że jestem założycielką PEŁNEJ SZAFY - KOMISU ODZIEŻOWEGO, to chciałam wam pokazać, jak można dobrze wyglądać dysponując niewielkim budżetem. Ba! Bawić się modą oraz nie zgubić w tym trendów!