Koniec problemów z pielęgnacją włosów mieszanych

Włosy mieszane to 2 wyzwania w jednym: przetłuszczają się u nasady i przesuszają na końcach. Przywracanie równowagi uzyskamy dzięki pielęgnacji w dwóch etapach.

PRZYCZYNY
WŁOSÓW MIESZANYCH
Włosy mieszane to w rzeczywistości włosy normalne lub przetłuszczające się ze zniszczonymi końcówkami. Przyczyn takiego braku równowagi może być kilka: zbyt częste mycie szamponem, niewłaściwa pielęgnacja lub brak odpowiedniego wyczucia (np. tarcie skóry głowy lub nadmierne używanie urządzeń do stylizacji).
Żeby skończyć z włosami przetłuszczającymi się u nasady i suchymi na końcach, zmień złe nawyki i wybierz odpowiednie kosmetyki, które rozpieszczą Twoje włosy.


Etap 1: glinka oczyści włosy u nasady
Glinka idealnie pielęgnuje tłustą skórę głowy – myje, oczyszcza i ściąga. Raz w tygodniu zafunduj nasadzie włosów takie naturalne rozwiązanie. Masz 2 możliwości. Możesz sama zrobić kosmetyk (zmieszaj glinkę w proszku z wodą) lub wybrać gotowy, jeśli chcesz zaoszczędzić czas. W obu przypadkach przed myciem włosów nałóż maskę bezpośrednio u nasady. Pozostaw na 30 minut lub dłużej, jeśli masz czas. Następnie wystarczy zmyć nadmiar glinki wzmacniającym szamponem do włosów zniszczonych.

Etap 2: maska z masłem karité odżywi końcówki

Z kolei przesuszone końce potrzebują intensywnego odżywienia. Przejdź zatem do drugiej maski. Musi zawierać masło karité i/lub olejki roślinne, takie jak olejek jojoba, z orzechów makadamia lub z migdałów. Te substancje czynne wnikną do włókna włosa i przywrócą mu siłę, sprężystość i miękkość. Co więcej, dzięki takiemu połączeniu składników suche końcówki będą stale odżywione przez 48 godzin.

Sposób użycia: osusz włosy ręcznikiem, a następnie nałóż maskę jedynie na ich końce. Dla optymalnej skuteczności pielęgnacji weź przykład z ekspertów i owiń głowę ciepłym ręcznikiem. Następnie odpręż się i pozostaw produkt na kilka godzin. Nic bardziej nie odżywi Twoich włosów! Na koniec dokładnie spłucz głowę.

A co, jeśli Twoje włosy są suche, matowe i łamliwe nie tylko na końcach? Dowiedz się, jak przywrócić im piękno i zdrowywygląd dzięki odpowiedniemu rytuałowi pielęgnacyjnemu zapewniającemu nawilżanie i odżywianie. Sekretem pięknych i zadbanych włosów, zawsze będzie prawidłowe nawilżanie. Nawet włosy „normalne” wymagają odpowiedniego szamponu (w zależności od koloru, typu i stanu włosów) i uzupełnienia go odżywką i maską. Włosy suche potrzebują jeszcze więcej uwagi.

Wybierz dobrą linię kosmetyków do pielęgnacji włosów suchych. Istnieje kilka stopni suchości włosów: suche, bardzo suche i kręcone. Te ostatnie wymagają produktów, które nie tylko pielęgnują skręt, ale przede wszystkim odżywiają włosy i dogłębnie je wzmacniają. Podstawowe produkty do pielęgnacji, czyli szampon, odżywkę i maskę znajdziesz w liniach przeznaczonych do włosów suchych. Są wzbogacone odżywczymi składnikami, dzięki czemu wzmacniają i nabłyszczają włosy.

Najlepiej myć włosy 2 razy w tygodniu. Częstsze mycie może mieć odwrotny skutek i wysuszać włókno włosa. Korzystaj z suchego szamponu, by przedłużyć ich świeżość. Raz w tygodniu uzupełnij pielęgnację maską z naturalnymi olejkami.

Pozostaw ją na godzinę, a następnie spłucz. W tym czasie kremowa tekstura do włosów wypełni je wodą i tłuszczami, których potrzebują. Twoje włosy naprawdę potrzebują detoksu? Pozostaw maskę na całą noc. Następnego dnia wystarczy dokładnie spłukać włosy, które odzyskają sprężystość i blask. Innym rozwiązaniem jest olejowanie włosów, jednak po takim zabiegu będziesz musiała umyć głowę szamponem.

Nie zapomnij o kosmetykach bez spłukiwania
Uzupełnij pielęgnację kosmetykiem bez spłukiwania. Stosuj go zaraz przed suszeniem lub przed układaniem włosów. To tak, jakby nałożyć na włosy krem na dzień. Postaw na kosmetyki zawierające naturalne olejki i masła, np. z mango, kwiatu gardenii tahitańskiej, awokado czy masło shea.
Jak je stosować: rozgrzej w dłoni niewielką porcję produktu i rozprowadź na wilgotnych włosach.


Nie nadużywaj suszarki
Ciepło suszarki podrażnia i osłabia włosy. Podobne działanie mają prostownica i lokówka. Na ile to możliwe pozwalaj więc, aby włosy wyschły same. Jeżeli naprawdę nie możesz obyć się bez suszarki, obniż jej temperaturę i ustaw ją na średni poziom.
Porada: po umyciu włosów szamponem, osusz je najpierw ręcznikiem (nie pocieraj zbyt mocno). Usuniesz nadmiar wody, dzięki czemu suszenie będzie delikatniejsze.