Mężczyzna o siebie też dbać musi!

Idąc ulicą trudno dziś nie spotkać brodatego mężczyznę. Co drugi lub trzeci przystojniak posiada widoczny
zarost. Moda na „Rumcajsa” lub „Miejskiego drwala” trwa niezłomnie w Polsce już czwarty rok. Brodaty
trend widoczny jest w reklamach telewizyjnych, na bilbordach i wybiegach mody męskiej. Mężczyźni
w różnym wieku prześcigają się w pomysłach na zarost.
Gdy natura nie obdarzyła nas bujnymi włosami to możemy skupić się na eksponowaniu wąsa lub brody.
Utrzymująca się od kilku lat moda na brody, bródki i zarosty męskie rozwinęła nową sferę usług barberskich,
które przed latami prawie wymarły.

Na rynku jak grzyby po deszczu pojawiły się też liczne kosmetyki do pielęgnacji męskiej brody. W łazience obok damskich kosmetyków potrzeba już więcej miejsca na kosmetyki męskie. Kto pamięta krem do golenia i wodę kolońską? Były to kiedyś jedyne atrybuty męskiej pielęgnacji. Zamiast pianki do golenia zobaczymy teraz zestaw do pielęgnacji brody składający się z olejków, które zmiękczają i wygładzają zarost. Podstawowym kosmetykiem jest teraz specjalny
szampon do brody. Można się już spierać kto zajmuje więcej miejsca w łazienkowej przestrzeni.
Mało kto wie i wielu mężczyzn o tym zapomina, iż niezbędnikiem w pielęgnacji zarostu jest też balsam z peelingiem, który złuszcza naskórek, nawilża skórę i jednocześnie pielęgnuje brodę. Zabiegi pielęgnacyjne brody można wykonać samemu w domu lub w salonie barberskim.
Coraz więcej salonów oferuje taką usługę dla mężczyzn, którzy niekoniecznie mają na to czas i miejsce w domu. Aby broda dobrze wyglądała i nie była tylko kępą dzikiego zarostu należy odwiedzać barbera przynajmniej raz na 3 tygodnie. Coraz trudniej znaleźć wolny termin u dobrego barbera. Nową usługą stało się też tuszowanie brody, które w przeciwieństwie do farbowania nadaje naturalny kolor, optycznie zagęszcza brodę i odmładza wygląd. A kto nie chciałby
wyglądać młodziej i przystojniej! Tuszowanie brody zajmuje jedynie ok. 10 minut, a efekt jest trwały i widoczny przynajmniej przez 2-3 tygodnie. Broda jest bardziej zdyscyplinowana, zmiękczona i łatwiej ją pielęgnować.

Od 3 lat prowadzimy usługi barberskie w naszym salonie i cieszą się one dużym powodzeniem. Usługę wykonują u nas wszyscy pracownicy - również Stylistki-Barberki po odbytym szkoleniu i stażu.
Mężczyzni na początku chętniej wybierają usługę u barbera gdyż czują się pewniej. Gdy spróbują jednak usługę u kobiety, szybko przekonują się, że nie ma to znaczenia jakiej płci jest barber.
Według mnie salony dedykowane dla mężczyzn można podzielić na dwa typy: barber shop - zajmujący się szybkim strzyżeniem i podcięciem brody oraz barber SPA - w tym wypadku trzeba często wcześniej umówić się na wizytę, przeznaczyć więcej czasu, ponieważ usługa obejmuje nie tylko strzyżenie i podcięcie brody, ale również pielęgnację. Barber Shop’y w 3/4 dominują na polskim rynku, gdyż oferują szybką usługę.


Mężczyźni jednak z roku na rok coraz chętniej korzystają z barber SPA i na pielęgnację przeznaczają coraz więcej czasu i pieniędzy. Przykładowy zabieg SPA obejmuje trymowanie brody, tuszowanie, peeling, maskę + olejek, gorący okład lub saunę parową na brodę.
Cały zabieg kończy się masażem twarzy. Czas trwania takiego zabiegu wynosi 1-1,5 h, a koszt np. w naszym salonie Mateusz Marek przy ul. Hetmańskiej 7 w Rzeszowie zaczyna się od 140 zł. Faktem jest, iż gdy mężczyzna raz skorzysta z profesjonalnej usługi, często zaprzestaje samodzielnego strzyżenia w domowej łazience.
Nową usługą na rynku, którą również już wykonujemy, jest mikropigmentacja skóry głowy, korygująca każdy ubytek owłosionej partii skóry głowy (łysienie, ubytki, zakola, blizny). Zabieg ten sprawdza się przy bardzo krótkich włosach z zakolami (nawet przy ogolonej głowie), jak również przy włosach średniej długości i tu mówimy o efekcie optycznego zagęszczenia. Aby uzyskać oczekiwany naturalny efekt zabieg wykonuje się etapami co 2-3 tygodnie 3-4 razy.
W trakcie kolejnych zabiegów klient przyzwyczaja się do wyglądu, a dla otoczenia nie jest to szok, gdyż efekt stopniowo jest bardziej widoczny. To klient decyduje ostatecznie w jakim zakresie i jak naturalnie
ma wyglądać wypełnienie. Trwałość tego typu pigmentacji wynosi do 3 lat. Po upływie tego okresu możemy na nowo kreować linię włosów lub zarostu. Kolor pigmentu dobierany jest indywidualnie do naturalnego koloru włosów klienta. Koszt usługi waha się w granicach 2500-7000 zł. W mniejszej skali z takiej usługi korzystają też kobiety. Podsumowując drodzy Panowie i Panie chciałbym podkreślić, że warto dbać o własny wygląd gdyż sprawi to przyjemność nie tylko
nam samym, ale i naszym bliskim. Ładna fryzura czy zadbana broda dodają nie tylko pewności siebie, ale i wzbogacają nasz osobisty urok. Zabieg w Barber SPA to również świetny pomysł na prezent.
Kupując u nas kartę podarunkową z pewnością sprawimy przyjemność wybranemu mężczyźnie.


Mateusz Marek, Professional Hair Stylist
www.hairexpert.com.pl, e-mail: salona@hairexpert.com.pl
Facebook: barberrzeszow.mm