Elementarz pielęgnacji Azjatyckiej

Pielęgnacja azjatycka szturmem zdobywa Europę. Do niedawna kosmetyki dostępne jedynie na zachodnich portalach aukcyjnych, kupowane dzięki uprzejmości podróżujących znajomych mamy na wyciągnięcie ręki. Azjatycka kultura pielęgnacji twarzy skupia się na kilku elementach: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, rozświetlanie i ochrona przeciwsłoneczna.

Celem jest promienna i nieskazitelna skóra. Nie zapominajmy, iż jest ona odzwierciedleniem naszego trybu życia. Wciąż zabiegani, zapracowani zapominamy o sobie, a skóra jest lustrem wszystkich zaniedbań i grzeszków, jakie zdarza nam się popełniać każdego dnia. Brak snu, szybki tryb życia, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz zła dieta to tylko kilka z nich. Nasze azjatyckie koleżanki stawiają na pierwszym miejscu zdrową i świetlistą skórę, która nie wymaga mocnego makijażu. Makijaż bowiem jest ostatnim i najmniej ważnym etapem dla Azjatek. Ich uwaga skupia się na dostarczeniu skórze odpowiednich składników, jej ochronie, a nie upiększaniu. Patrząc na Azjatki podziwiamy często ich piękne, gładkie i młode twarze. Uwierzycie, że jest to zasługa odpowiedniej pielęgnacji?

 Na czym więc polega sekret urody Azjatek?

Konsekwencja. Wieloetapowe rytuały pielęgnacyjne, zarówno ten poranny, jak i wieczorny to codzienna rutyna. Azjatki kładą nacisk na dwuetapowe oczyszczanie skóry, które powinno stać się także twoim nawykiem  - w pierwszym etapie za pomocą olejku do oczyszczania zmywasz pierwszą warstwę makijażu i zanieczyszczeń, kolejnym jest użycie żelu lub pianki do mycia twarzy. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kolejnych kroków. Kolejne to złuszczanie, nie lekceważ go! Oczyszcza zatkane pory, usuwa martwy naskórek i wzmacnia działanie kolejnego etapu, jakim jest tonizowanie skóry. Na tak oczyszczoną skórę aplikujemy esencję, czyli najlepszy wynalazek kosmetyczny Azjatów. W pielęgnacji koreańskiej to najważniejszy krok, daje najszybciej i najbardziej widoczne efekty. Dostarcza wysoko stężonych składników odżywczych, które docierają do głębokich warstw skóry. Następnie na skórę nakładamy serum, maskę w płachcie, krem pod oczy, krem nawilżający. Ostatnim, ale niezwykle ważnym elementem pielęgnacji azjatyckiej jest ochrona przeciwsłoneczna. także o niej nie zapominaj, promienie słoneczne przyczyniają się do powstawania przebarwień oraz nadmiernego przesuszania i szybszego starzenia się twojej skóry. Ty także o niej nie zapominaj, promienie słoneczne przyczyniają się do powstawania przebarwień oraz nadmiernego przesuszania i szybszego starzenia się twojej skóry.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry. Prawda stara jak świat, nie będzie rewolucji. Sukces determinuje wybór odpowiedniej pielęgnacji do rodzaju i potrzeb twojej skóry i systematyczność. Ważne, aby każdy z kroków pielęgnacji wykonywać regularnie. Poświęć swojej skórze kilka minut każdego dnia, efekty zaskoczą cię szybciej niż myślisz. Jesteś gotowa na kolejny rozdział azjatyckiej wiedzy o tym, jak dbać o skórę.

Jakie kosmetyki kupić na początek?

Zainwestuj w dobrą pielęgnację. W pierwszej kolejności sięgnij po produkty oczyszczające oraz nawilżające. Do zakupów dorzuć kilka masek w płachcie, cudownie odprężą skórę po trudnym dniu pracy i codziennych spraw. Listę produktów azjatyckich poszerzaj krok po kroku, testuj i sprawdzaj jak się u ciebie spisują.  Pamiętaj, aby co jakiś czas zmienić preparaty do pielęgnacji, aby skóra nie przyzwyczaiła się do nich. Gwarantuję, że będziesz zachwycona!

 Produkty, które polecam, aby rozpocząć przygodę z pielęgnacją azjatycką:

1 - oczyszczający olejek do demakijażu - Skin79 Cleanset Coconut Cleansing Oil

2 - pianka oczyszczająca - SKIN79 Phyto-hyaluron Foam Cleanser

3 - esencja - kosmetyk, którego nie znajdziesz w żadnej innej pielęgnacji, jedynie w rytuale azjatyckim. Czym jest? Nie jest to ani serum, ani krem. Krok, który stosujesz zaraz po tonizacji, ale

przed serum. Wzmacnia działanie kolejnego kosmetyku

- SKIN79 Golden Snail Intensive ESSENCE

4 - żel aloesowy jest moim całorocznym MUST HAVE, koniecznie musisz mieć go w swojej kosmetyczce. Łagodzi podrażnienia, koi zaczerwienienia, idealnie sprawdza się jako kuracja na poparzenia posłoneczne. Dla każdej skóry w każdym wieku - Skin79 Łagodzący żel aloesowy 99%

5 - maski - zdecyduj się na te, które odpowiadają Twojej skórze lub problemowi, z jakim się borykasz. Każdej z nas należy się chwila relaksu, polecam maski Holika Holika z serii Skin Rescuer Mask Sheet

 

 

                                                                                                               

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz