Blisko z Tobą chcę być!

BLISKO Z TOBĄ CHCĘ BYĆ

                          rusza nowy program wspierający rodzicielstwo bliskości

 

Kangurowanie, pobyt w szpitalu z wcześniakiem, czy czuwanie przy łóżku hospitalizowanego dziecka będą dla rodziców bardziej komfortowe.  Wszystko dzięki EmoStrefom, które powstaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Blisko z Tobą chcę być”. Jest to pierwszy w Polsce program wsparcia dla rodzicielstwa bliskości, nad którego rozwojem czuwa Pharmaceris EMOTOPIC.

Pierwsze dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i ich dziecko powinni być razem. Częste przytulanie, masaż, kontakt w czasie karmienia czy zabiegów pielęgnacyjnych dają noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i stymulują jego prawidłowy  rozwój.

Pharmaceris pragnie wspierać rodziców w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione, w czasie leczenia dziecka w  szpitalu  czy pobytu noworodka w inkubatorze. Dlatego EMOTOPIC w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z Tobą chcę być” rozpoczyna tworzenie EmoStref umożliwiających rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi. W każdej z nich znajdą się m.in.:

  • fotele do kangurowania na oddziałach neonatologicznych,
  • rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy łóżkach szpitalnych swoich dzieci,
  • koala Emo – maskotka oraz gry umilające czas dzieciom i ich rodzicom przebywającym na oddziałach szpitalnych.

EmoStrefy powstaną tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Szpitale, przychodnie, placówki medyczne będą mogłyzgłosić się do udziału   w programie na: www.emostrefa.pl. Na tej podstawie wybrane  zostaną lokalizacje, gdzie już niedługo powstaną EmoStrefy. Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris. Dodatkowo, we współpracy ze znaną i lubianą przez rodziców marką MayLily, powstanie maskotka-cegiełka koala Emo. 10  złotych z  każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref.

 

Dlaczego rodzicielstwo bliskości?

Twórcami oraz propagatorami rodzicielstwa bliskości (ang. attachment parenting) są William Sears - amerykański pediatra oraz jego żona Martha Sears - dyplomowana pielęgniarka i  doradca laktacyjny. Według ich teorii rodzicielstwo bliskości opiera się     na 7 zasadach, które pomagają w  budowaniu bliskiej relacji dziecka z  jego opiekunem. Są to:

1. Bądź blisko od porodu

2 . Słuchaj płaczu swojego dziecka

3. Karm piersią

4. Noś dziecko przy sobie

5. Śpij przy dziecku

6. Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic

7. Strzeż się trenerów dzieci, uczących powściągliwości wobec dzieci.

Miłość, bliskość i szacunek – tego potrzebują dzieci od swoich rodziców, aby zdrowo się rozwijać. Na tych filarach opiera się rodzicielstwo bliskości. Dotyk, ciepło mamy i taty, kontakt i przytulanie - to odpowiedź na naturalne potrzeby dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla starszaków wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość są sygnałem akceptacji, zapewniają im pewność siebie i  pomagają  stawiać czoła  trudnym sytuacjom

 

Więcej informacji: www.emotopic.pl,www.emostrefa.pl         

                                                                                                                                                            

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz