Marilyn Monroe™ znów w tandemie z Max Factor!

To właśnie Max Factor Jr przemienił Normę Jean w Marilyn Monroe, znaną na całym świecie ikonę piękna. Dziś Max Factor przypomina tę fantastyczną historię ogłaszając Marilyn Monroe globalną ambasadorką marki.

W 2015 mija 80 lat odkąd Max Factor Junior otworzył drzwi swojego studia makijażu, w którym zmienił wygląd wielu gwiazd Hollywood. Największa ikona wśród jego klientek? Norma Jean. Norma Jean, jeszcze jako brunetka, odwiedziła Blonde Room pod koniec lat 40 i to właśnie Max Factor Jr przekonał ją do zmiany koloru włosów na platynowy blond. Od tego czasu kosmetyki Max Factor były używane do tworzenia charakterystycznego makijażu Marilyn Monroe.

Teraz, Max Factor ogłasza Marilyn Monroe swoją globalną ambasadorką. Ta wspaniała współpraca ma inspirować kobiety na całym świecie, zachęcić je do transformacji, o której zawsze marzyły. 

Globalna Dyrektor Kreatywna Max Factor, Pat McGrath komentuje nawiązanie współpracy, “Czerwone usta, kremowa skóra i mocno podkreślone linerem oczy lansowane przez Marilyn Monroe to najbardziej charakterystyczny makijaż w stylu lat 40-stych, który nigdy nie wyszedł mody.  To esencja stylu glamour, nic nie może się z nim równać.  Colour Elixir Ruby Tuesday, inspirowana ulubioną pomadką Max Factor Marilyn, wybieram zawsze, gdy chcę sprawić by makijaż momentalnie stał się glamour. Jest to jeden z najpopularniejszych odcieni, zarówno wśród makijażystów jak i normalnych kobiet. Niezwykle efektowna czerwień.”

“Po eksperckiej analizie, rysy twarzy Normy Jean zostały uwydatnione za pomocą makijażu. Jej skóra była nieskazitelna i miała piękny kremowy odcień, kształt jej oczu został wydłużony za pomocą linera, a usta zostały podkreślone zmysłową czerwienią. Poprzez sztukę makijażu oraz znakomite produkty, Max Factor pomaga kobietom określić najlepsze cechy ich wyglądu, odpowiednio je podkreślić i przejść prawdziwą transformację”

“Marilyn Monroe jest prawdziwą ikoną stylu glamour, więc to połączenie jest bardzo naturalna”, mówi Nick Woodhouse, Prezydent i CMO Authentic Brand Group. „Jesteśmy niezwykle podekscytowani nawiązaniem tej współpracy.”

Do historii przeszło zdanie Marilyn Monroe, “Zdarzało mi się myśleć, kiedy patrzyłam na Hollywood nocą, “Tysiące dziewczyn pewni siedzi teraz samotnie tak jak ja i marzy o zostaniu gwiazdą filmową. Ale nie będę się nimi przejmować. Ja marzę najmocniej” Z pomocą Maxa Factora, autora przemiany Normy Jean w zniewalającą Marilyn Monroe, nic nie mogło jej powstrzymać od spełnienia tego marzenia. Marilyn doskonale odzwierciedla to, co inspiruje markę Max Factor i jej makijażystów. Zdobyła serca milionów ludzi na całym świecie i wciąż inspiruje współczesne kobiety. Wierzyła w siłę stylu glamour i jest jego ucieleśnieniem.

Przywitaj  #GlamJan
Styczeń to czas postanowień i otwarcia na zmiany. To właśnie teraz Max Factor rozpoczyna akcję #GlamJan, zachęcającą kobiety na całym świecie do przejścia ich własnej urodowej transformacji zainspirowanej przemianą Normy w Marilyn. Kampania Max Factor w mediach społecznościowych pod patronatem ikony wśród makijażystów, Pat McGrath i światowej sławy modelki, Candice Swanepoel, ma zachęcić kobiety na całym świecie do publikowania zdjęć swoich transformacji z hasztagiem #GlamJan. Nowy rok, nowy wygląd, nowe możliwości!

Esi Eggleston Bracey, Vice Prezydent maki Max Factor, P&G mówi “Max Factor zawsze wierzył w siłę, glamour, która wykracza poza makijaż, jest nastawieniem do życia i Marilyn jest tego uosobieniem. To właśnie to nastawienie sprawia, że kobiety stają się odważniejsze, mają siłę i pasję, która pozwala im osiągać wyznaczone cele. Z Marilyn, jako naszą ambasadorką szykujemy się na niezwykle ekscytujący rok 2015 – rok, w którym będziemy koncentrować naszą uwagę na stworzeniu wyjątkowej relacji z naszymi konsumentami poprzez szereg kampanii, które sprawią, że marka Max Factor stanie się dla nich synonimem stylu glamour.”