Polskie firmy na targach w Bolonii

Sekret Urody Cosmoprof 2013 w Bolonii11 marca zakończyły się jedne z najważniejszych biznesowych targów kosmetycznych na świecie: Cosmoprof 2013 w Bolonii. W imprezie wzięło udział prawie 100 polskich firm – Polska była w gronie najliczniej reprezentowanych na targach państw. W polskim pawilonie narodowym odbyła się międzynarodowa konferencja prasowa, podczas której wystąpili najwięksi polscy wystawcy:

  • dr Irena Eris (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris)
  • Dorota Soszyńska (Oceanic SA)
  • Andrzej Malinowski (Eveline Cosmetics)
  • Wiktoria Brzozowska (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris)
  • Andrzej Kozłowski (Verona Products Professional).

Firmy przedstawiły swoje osiągnięcia i plany eksportowe, dodatkowo dr Irena Eris, jako ambasadorka Marki Polskiej Gospodarki, zaprezentowała założenia programu promocji polskiej branży kosmetycznej, realizowanego obecnie na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Targi odwiedziła też przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki, wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik, która  zwiedziła stoiska polskich firm i uczestniczyła w briefingu prasowym z udziałem organizatorów targów.

Polscy wystawcy swoją obecność na targach oceniają bardzo pozytywnie i podkreślają, że ich produkty są  na najwyższym poziomie i w niczym nie odstają od światowych liderów w branży. Tego samego zdania są przedstawiciele polskich drogeryjnych sieci, którzy pojechali do Włoch podpatrywać światowe trendy. – To polskie firmy mogą te trendy wyznaczać. – mówi Marcin Małysz, dyrektor operacyjny sieci drogerii Sekret Urody.

Targi Cosmoprof znalazły się wśród imprez wystawienniczych organizowanych w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego zleconego przez Ministerstwo Gospodarki, a dofinansowanego ze środków unijnych. Kolejnym wydarzeniem, w którym weźmie udział duża grupa polskich firm, będą targi Beauty World Middle East w Dubaju 28-30 maja br.