UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense – specjalistyczna kuracja przeciwtrądzikowa na dzień i na noc

Trądzik to problem znany od wielu lat i powszechny. Walkę z nim warto zacząć od systematycznej, codziennej pielęgnacji – rano i wieczorem. Pomocna w niej będzie linia specjalistycznych kosmetyków UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense, które zawierają formułę „S.O.S FORMULA”, będąca skoncentrowanym połączeniem przeciwtrądzikowych substancji aktywnych. Linia została uzupełniona o Aktywny krem chłodzący na noc na blizny potrądzikowe, i dostępna jest w nowych opakowaniach.

Przetłuszczająca się skóra, zaskórniki, krostki i grudki towarzyszą okresowi dojrzewania. Według badań, problem trądziku dotyka aż 79% - 95% nastolatków! Jeśli zmiany trądzikowe są słabo nasilone – wystarczy odpowiednia pielęgnacja – rano i wieczorem. Przy znacznych i przedłużających się kłopotach z cerą niezbędna jest specjalistyczna kuracja, a także wizyta u dermatologa.

Walka z trądzikiem w ciągu dnia

Podstawą walki z trądzikiem jest odpowiednie oczyszczanie skóry z wykorzystaniem łagodnych substancji powierzchniowo czynnych. Rano warto sięgnąć po odpowiednio dobrane kosmetyki, które usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum, ale również chronią naturalny płaszcz hydrolipidowy naskórka, nawilżając go. Niezmiernie istotne jest unikanie przesuszania naskórka – może ono nastąpić na skutek stosowania kosmetyków o wysokiej zawartości alkoholu. Kluczowa jest również odpowiednia ochrona skóry  przed promieniami UVA i UVB przy użyciu kosmetyków z filtrem – słońce tylko doraźnie łagodzi objawy trądziku. Do pielęgnacji młodej cery w ciągu dnia przeznaczone są kremy, które regulują pracę gruczołów łojowych, co ogranicza nieestetyczne błyszczenie skóry. Na pojedyncze krostki zaś kosmetyki do stosowania miejscowego, takie jak UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense Aktywny żel punktowy S.O.S. – jegoskoncentrowana formuła ma silne działanie przeciwtrądzikowe.

Nocna kuracja przeciwtrądzikowa

Po ciężkim dniu intensywnych zajęć przychodzi czas na odpoczynek. Nasze ciało regeneruje się podczas snu, co natomiast dzieje się wtedy z naszą skórą? Noc jest okresem intensywnej pracy dla skóry, musi się ona uporać z procesami, na które została narażona w ciągu dnia (np. ze stresem czy promieniowaniem UV). W godzinach wieczornych rozpoczynają się procesy odnowy, dlatego też warto wykorzystać ten moment na dodatkową, specjalistyczną pielęgnację.

Podobnie jak rano, również przed snem niezmiernie ważne jest oczyszczenie skóry. Do tego celu można zastosować żele i peelingi myjące. Kosmetyki te złuszczają martwe komórki naskórka, dzięki czemu poprawiają działanie składników aktywnych. Pora snu to również doskonały moment na walkę z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Substancje wybielające uwrażliwiają skórę na działanie promieniowania UV, dlatego też lepiej stosować je na noc.

Czy wiesz, że…?

  • co 3 dziewczyna w wieku 13-19 lat ma problemy z niedoskonałościami cery (skłonność do trądziku),  
  • 50% wszystkich kobiet, które skarżą się na błyszczenie skóry, to kobiety poniżej 24. roku życia.
  • w skórze rozpoczynają się procesy naprawcze uszkodzeń powstałych za dnia ok. godziny 5 rano - właśnie wtedy skóra najlepiej się regeneruje.

Sekret Urody walka z trądzikiem


Nowa odsłona UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense

UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense to kompleksowy program pielęgnacji S.O.S., przeznaczony dla młodej cery z widocznym trądzikiem. Gwarancją skuteczności działania kosmetyków wchodzących w skład linii ANTI! ACNE Intense jest specjalna formuła „S.O.S FORMULA”, będąca skoncentrowanym połączeniem przeciwtrądzikowych substancji aktywnych, które działają w miejscu powstawania niedoskonałości, wyraźnie zmniejszając ich widoczność, regulując wydzielanie sebum i poprawiając wygląd skóry. Od stycznia 2013 kosmetyki UNDER TWENTY ANTI! ACNE Intense dostępne są w nowych opakowaniach. Nowoczesna szata graficzna zainspirowana została zagranicznymi trendami w designie. Linia uzupełniona została o nowy kosmetyk - Aktywny krem chłodzący na noc na blizny potrądzikowe.

 

(24.06.2013 r. -  Ponieważ konkurs już dawno się przedawnił - postanowiliśmy przemianować artykuł konkursowy na artykuł ekspercki).